Správa nemovitostí Hradec Králové, příspěvková organizace

Právě se nacházíte: Úvod Aktuality úspěchy SC Zéva HK, Cena Bystřice MCR U13 zpět

úspěchy SC Zéva HK, Cena Bystřice MCR U13

Krásný pětibojařský areál v Bystřici nad Olší přivítal v rámci 7. kola Českého poháru mládeže 2016 elitu mladých pětibojařů a pětibojařek kategorie U 13, jelikož toto kolo poháru bylo zároveň oficiálním mistrovstvím České Republiky moderního pětiboje zmiňované kategorie.

Prakticky letní počasí, nádherná okolní příroda, pasoucí se koně okolo závodiště a k tomu neúprosné souboje v bazénu, na střelnici a na běžecké trati, to vše nabídly závody v Bystřici.

Ale hezky popořadě: v kategorii U 11 chlapci Vojta Synáček a Vašek Řezníček vybojovali druhé resp. třetí místo a dali tak svým soupeřům jasně najevo, že před blížícím se MČR kategorie U 11 jsou horkými favority na cenné kovy. Pozadu nezůstala ani děvčata, Sabina Zimová skončila těsně pod stupínky vítězů, Terka Machová byla osmá, Róza Kadlecová desátá a Yevča Yavtushenko dvanáctá.

V kategorii U15 se konečně povedla střelba Amálce Kadlecové, kdy 138 body v ostrém závodě vyrovnala klubový rekord, což jí v celkovém pořadí závodu vyneslo na 11. místo. Její oddílová kamarádka Laura Kunová tentokrát bojovala nejen se soupeřkami, ale i s virózou a tak z toho bylo nakonec místo 13.

Sportovní klub Zéva je v pětibojařském světě nováčkem. Ale jméno oddílu si již všichni soupeři pořádně vryli do paměti. A kategorie U 13 se na tomto mistrovství České Republiky nesmazatelně zapsala do pětibojařských tabulek a na zkušených trenérských matadorech tradičních oddílů přibyly další vrásky na čele. V kategorii U 13 dívek Dominika Bretová potvrdila plaveckou formu nejrychlejším plaveckým časem. Její celkové osmé místo spolu s jedenáctým místem Valerie Nešporové pak dalo základ krásnému pátému místu v soutěži družstev (vždy dvě závodnice). Oběma dívkám stejně jako třetí naší závodnici Katce Pitrmanové (17. místo) moc gratulujeme. Vždyť do Bystřice nad Olší přijelo 31 nejlepších dívek z celé ČR.

A to nejlepší nakonec. Dvanáctiletí kluci ze sportovního klubu SC Zéva jsou prostě jedničky. Maxim Havlena a Jirka Chalupník opět svedli nádhernou běžeckou bitvu. Nestačili pouze na Vincenta Zelenku, který letos dominuje pětiboji chlapců v průběhu celého roku. Lepší plavecký čas vynesl Maxima na druhé místo, jeho oddílový kolega a dlouholetý kamarád Jirka skončil třetí. Což v soutěži družstev znamenalo jasné první místo a titul Mistrů ČR pro rok 2016. Pavel Drahorád vynikajícím plaveckým časem a výrazným osobním rekordem na běžecké trati skončil pátý, Daniel Gracík sedmý. A to klukům vyneslo nádherné třetí místo v soutěži družstev. A k tomu ještě Pepa Luštický přidal v pořadí jednotlivců super 11. místo. Všem našim borcům stejně jako jejich soupeřům gratulujeme a děkujeme za nádherné sportovní okamžiky, v kombinaci se zmiňovaným počasím to byl skutečně nezapomenutelný zážitek. Děkujeme MISTŘI !!!