Správa nemovitostí Hradec Králové, příspěvková organizace

Právě se nacházíte: Úvod Aktuality Vydařený závěr sezóny pro plavce SC Zéva zpět

Vydařený závěr sezóny pro plavce SC Zéva

Plavci SC Zéva Hradec Králové zakončili jarní plaveckou sezónu účastí na nejvyšších republikových soutěžích.

Dvanáctiletí startovali na Mistrovství ČR mladšího žactva ve Zlíně, ve složení Lýdie Štěpánková a Tomáš Kaupa. Lýdie vybojovala dvě medaile, stříbrnou na trati 100 P a bronzovou na trati 200 P, oboje ve velmi hodnotných osobních rekordech. V dalších startech v nabité konkurenci vyplavala 21. místo na 50 VZ a 100 OPZ, 28. místo na 200 OPZ, 30. místo na 100 VZ. Tomáš Kaupa vybojoval na tratích 100 P a 200 P shodně 25. místo v osobních rekordech.

Deseti a jedenáctiletí startovali na Letním Poháru ČR v Jablonci nad Nisou, kde dominovali a získali celkem 13 individuálních medailí (7 x zlato, 1x stříbro, 5 x bronz) a 2 zlaté ve štafetách. Tohoto závodu se zúčatnilo 8 plavců SC Zéva HK. Nejúspěšnějším hradeckým plavcem se stal Pavel Drahorá, který si vyplaval tři zlaté (100P, 200P, 100 VZ) a dvě bronzové medaile, (50 VZ a 200 PZ) a zároveň byl členem obou vítězných štafet 4x50 PZ a 4x50 VZ. Maxim Havlena získal tři zlaté na 50 M, 100 PZ a 200 PZ, zároveň byl členem obou vítězných štafet. Samuel Mader si přivezl tři individuální medaile, zlatou na 100 Z a bronzové na 100 Z a 100 PZ a dvě zlaté, jako člen hradeckých štafet. Dalším medailistou byl Jiří Chalupník se stříbrnou medailí za 200 P a bronzovou za 100 PZ a taktéž byl členem obou vítězných štafet. Další člen hradecké výpravy, Daniel Gracík, vybojoval mimo jiné 5. místo na 100 Z a 9. místo na 200 PZ. Z děvčat byla nejúspěšnější Dominika Bretová se 7. a 8. místem na 200 P a 100 P. Valerie Nešporová při své první účasti na celorepublikové soutěži sbírala zkušenosti a v nabité konkurenci vybojovala 24. místo na 200 Z a 25. místo na 100 VZ. Nejmladší závodnice hradeckého oddílu SC Zéva, Veronika Rálišová, taktéž sbírala první zkušenosti z celorepublikové soutěže, přesto se blýskla vynikajícími osobními rekordy a 16. místem na tratích 50 VZ a 50 M.

Nutno podotknout, že na obě republikové soutěže se nominoval jen omezený počet plavců z celé české republiky. Gratulujeme všem k účasti a předvedeným výkonům.